Blacha

Blachy nierdzewne, ozdobne z miedzi i mosiądzu

obraz_2022-01-31_185943

Blachy nierdzewne, ozdobne z miedzi i mosiądzu

W naszej ofercie znajdziecie Państwo blachy nierdzewne z mosiądzu lub miedzi. Wszystkie w charakterze ozdobnym. Są szczotkowane lub polerowane, co znaczy, że te dwa procesy ścierne miały wpływ na wykończenie blachy. Posiadają też różną kolorystykę – w tym czarną i złotą. Dostępne są w arkuszach o rozmiarach 1219 mm/2438 mm. Grubość wszystkich blach, które proponujemy, osiąga 0,6 mm. Zamówienia realizujemy najpóźniej w ciągu 3 dni. Warto też wiedzieć, że ten rodzaj materiału jest chętnie używany w projektach zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Blachy nierdzewne – mosiądz

Mosiądz jest stopem cynku i miedzi. Co ciekawe, jego kolor zależy od tego, ile procent miedzi znajduje się w stopie. Może przybrać czerwony kolor, jeżeli zawartość cynku osiąga do 14%. Osiągnie kolor żółty, jeżeli zwiększymy udział miedzi, a przy zawartości 20-30% mosiądz przybierze barwę jasnożółtą. Powyżej tej zawartości mosiądz ponownie zacznie osiągać kolor czerwony. Niemniej możemy trafić również na mosiądz w kolorze białym, tzw. leizna biała. Znaczyć to będzie, że przeważa w tym stopie cynk, a miedzi jest kilkanaście procent. Z blachy mosiężnej powstają między innymi naczynia lub ozdoby. Ma zastosowanie tak w motoryzacji, jak i w przemyśle elektrotechnicznym, elektronicznym i budownictwie.

Blachy nierdzewne – miedź

Prawdę mówiąc każdy ma chyba rozeznanie, jak wielkie znaczenie w gospodarce ma miedź. To bardzo szczelny i trwały materiał. Znana jest jego właściwość do okrywania się patyną pod wpływem warunków atmosferycznych, co paradoksalnie jeszcze bardziej uodparnia miedź na deszcz, śnieg lub mróz. Jak z tego wynika, wykorzystywana jest wewnątrz, jak i na zewnątrz. Spotkamy się zapewne z informacjami, że blachy z miedzi świetnie sprawdzają się, jako pokrycie dachowe. To prawda. Niemniej we współczesnych aranżacjach wnętrz, świetnie wyglądają w salonach, jak i mniejszych pomieszczeniach. Również w nowoczesnej architekturze spotkamy się z ciekawymi pomysłami, na przykład przy wykończeniu elewacji.

Blachy nierdzewne ozdobne

W pierwszym akapicie zwracaliśmy uwagę, że ze względu na wykończenie, proponujemy Państwu blachy szczotkowane i polerowane. Warto więc wiedzieć, że ten pierwszy rodzaj pod względem szczotkowania wyostrza strukturę blachy. To z kolei sprawie, że ścieralność materiału jest znikoma. Jako element ozdobny, arkusze blach szczotkowanych chętnie wykorzystywane są na przykład w kuchniach.

Z kolei blachy, dzięki procesowi polerowania osiągają charakterystyczny, lustrzany blask. Są przez to wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, np. mleczarskim, czy farmaceutycznym, jak również we wzornictwie i przemyśle dekoracyjnym.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Description
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Add to cart
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping
0
0
This site is registered on wpml.org as a development site.