Metalizacja

Metalizacja plastiku, czyli estetyka i trwałość

wp_20210513_07_41_23_rich_optimized

Metalizacja plastiku, czyli estetyka i trwałość

Na pewno od czasu do czasu zdarza się każdemu z nas trafić na komponenty samochodowe, akcesoria łazienkowe lub kuchenne, które mają wygląd metalu, ale nim nie są. Nie tylko te wymienione detale mogą osiągać taki efekt. Wyliczyć tutaj możemy również różnego rodzaju dodatki związane z biżuterią, opakowania, szczególnie w branży kosmetycznej, czy nawet u producentów zabawek. Jest to możliwe za sprawą metalizacji, dzięki której pokrywa się plastik warstwą metalu. Jest to inaczej mówiąc – metalizacja plastiku, za sprawą której osiąga się efekt wypolerowanego na wysoki połysk przedmiotu. Metalizacja próżniowa pozwala osiągać takie możliwości.

Metalizacja plastiku, czyli wzmocnienie powłoką metalu

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że metalizacja plastiku podnosi jedynie walor estetyczny konkretnego detalu. Nic bardziej mylnego. Owszem, osiąga się w ten sposób wyjątkowy efekt dekoracyjny, ale nie jest to jedyny powód, dla którego stosuje się tę technologię. Przede wszystkim sprawia ona, że materiał staje się bardziej trwały i wzmocniony dodatkową powłoką metalu. Zatem osiąga większą twardość, a jednocześnie zyskuje lepszą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia fizyczne. A i to nie wszystko, co zyskujemy za sprawą metalizacji próżniowej. Powłoka pokryta w ten sposób warstwą metalu będzie mniej podatna na odkształcenia, światło, różnego rodzaju związki chemiczne. Na pewno też lepiej sobie będzie radzić z wyższą temperaturą.

Rozpylanie metalu w próżni

W jaki sposób osiąga się tak wyjątkowy efekt? Proces rozpylania metalu w próżni sprawia, że metalizacja plastiku otrzymuje w końcowym rozrachunku taki właśnie wygląd. Dokładnie rzecz wygląda w ten sposób, że podgrzewa się metal w przeznaczonej do tego komorze próżniowej. Osiąga on efekt topnienia, by osiągnąć stan rozpylanego gazu. Dzięki temu metal rozpylany jest równomiernie, przy czym – co zrozumiałe – powierzchnia, na którą nakładana będzie warstwa metalu, koniecznie musi być oczyszczona. I dopiero wtedy otrzymamy błyszczącą lub matową warstwę, która przypominać będzie kolor złoty, srebrny lub inny metal o różnej barwie.

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu z nami. W ten sposób dowiecie się Państwo dokładnie w jaki sposób jesteśmy gotowi przygotować dowolny detal, który zamierzacie poddać temu niezwykłemu procesowi. Odpowiemy też na każde pytanie. W naszej ofercie znajdziecie również metalizację szkła, metalu i ceramiki oraz przykłady niektórych produktów, dostępnych na naszej stronie. Kontakt z nami – Tel: +48 691782056 lub drogą mailową: biuro@metalizacja24.pl

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Description
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Add to cart
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping
0
0
This site is registered on wpml.org as a development site.