Metalizacja

Nowy Rok z metalizacja24

pexels-marc-schulte-3111675

Nowy Rok z metalizacja24

Metalizacja plastiku, ceramiki, szkła, a także metalu zdobywa z roku na rok coraz większą popularność. Nie inaczej było w mijającym 2021 roku. Wszystko też wskazuje na to, że zbliżający się 2022 będzie pod tym względem równie interesujący. Metalizacja w ogóle okazuje się idealnym rozwiązaniem w takich branżach, jak przemysł samochodowy, elektroniczny i kosmetyczny. Z jej możliwości czerpią pełnymi garściami producenci biżuterii, elementów wyposażenia wnętrz, twórcy dewocjonaliów, a nawet producenci odzieży, obuwia, zabawek, czy ozdób choinkowych. 

Już na tych ogólnych przykładach widać wyraźnie, że rozmaite branże korzystają z dorobku metalizacji. A warto dodać, że ma to charakter tak praktyczny, jak i estetyczny. I nawet, jeżeli tego nie zauważamy na co dzień lub nie uświadamiamy sobie tego, to jednocześnie nie zmienia to faktu, że korzystamy z dobrodziejstw tego procesu.

Korzyści technologiczne i ekonomiczne

Innymi słowy powłoka metalu, która w wyniku procesu metalizacji, nanoszona jest na wszystkie wymienione wyżej tworzywa,  jest bardzo często wykorzystywana. Decydują o tym dość proste przesłanki. Są nimi poza wysoką jakością i estetyką wykonania, również korzyści technologiczne i ekonomiczne. Widać je szczególnie tam, gdzie plastik łączy się z metalem. Już dawno temu odkryto, że na przykład w motoryzacji nie wszystkie elementy muszą być metalowe. Część z nich może z powodzeniem imitować metal właśnie dzięki metalizacji. Z estetycznego punktu widzenia – trudno odróżnić na pierwszy rzut oka metal od plastiku. A po drugie cały sprzęt lub jego wybrana część traci przez to na wadze i cenie. 

Lekkość plastiku i połysk metalu

Może to się wydawać wręcz nieprawdopodobne, że dwa tak różne tworzywa, łączą się ze sobą, pomimo ich naturalnych różnic. A jednak lekkość plastiku i połysk metalu idealnie się uzupełniają w motoryzacji, czy elektronice. Mało tego – w obu branżach jest to wręcz wymagane, by współistniały one obok siebie. Przy czym należy zdecydowanie zwrócić uwagę na to, że plastik w tym procesie podlega uszlachetnieniu, dzięki powłoce metalu, którą zostaje pokryty.

Nowa, lepsza forma

Warto przy okazji nadmienić, że tworzywa sztuczne dzięki metalizacji są jednocześnie wzmocnione tym procesem. Oczywiście efekt dekoracyjny ma duże znaczenie, ale nie można zapominać, że metalizacja sprawia, że mamy do czynienia poniekąd – w przypadku plastiku – z nową formą, lepszą, mocniejszą i posiadającą jednocześnie ciekawszą, estetyczną wartość.

Naszym Klientom życzymy Szczęśliwego Nowego Roku i jak najwięcej odkryć, które pozwolą docenić fantastyczny proces metalizacji. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Description
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Add to cart
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping
0
0
This site is registered on wpml.org as a development site.